Victorie în amical: Hermannstadt - UTA 0-2
04.09.2020

UTA s-a impus cu 2-0 în amicalul disputat astăzi la Sibiu, prin reuşitele semnate de Tescan şi Ciprian Rus.

Arădenii au dominat începutul de meci şi au deschis scorul în minutul 35, când Tescan a primit un balon de la Hora şi a înscris cu un şut pe sub portarul Pop.Roş-albii şi-au dublat avantajul imediat după pauză prin Rus, care a tras la colţul lung după un assist semnat de Tescan.

UTA a început în formula Balauru – Bustea, Erico, Ilie, Simo – Albu, Roșu - Tescan, Hora, D. Rusu – C. Rus, iar de pe bancă au intrat Melinte, Vulturar, Morar, Pleașcă, Benga şi Ioniță.

Iacob a fost singurul jucător rămas pe bancă, iar Tomozei, Buhăcianu, Ivan şi Ursu au lipsit din cauza unor accidentări.

Următorul meci oficial al UTA-ei este programat vineri, 11 septembrie, de la ora 18:00, în deplasare contra celor de la FC Argeş, în cadrul etapei a 3-a a Ligii 1.