UTA U17, cu un pas în finala Ligii Elitelor! „Roș-albii” au învins-o pe FCSB cu 4-1 în turul semifinalei
25.05.2021

Echipa Under 17 a UTA-ei a învins-o pe FCSB cu 4-1 în prima manșă a semifinalei din Liga Elitelor, disputată pe stadionul „Motorul”, și a luat o opțiune serioasă pentru calificarea în finală. Mihai a deschis scorul pentru arădeni cu o lovitură de cap, iar Fulga a a egalat pentru oaspeți înainte de pauză, din penalty. Utiștii au trecut în avantaj în minutul 56, când Rareș Pop a înscris direct din corner. Șerengău a făcut 3-1 cu un șut din întoarcere, iar Codrea a stabilit scorul final dintr-o lovitură de la 11 metri. Returul va avea loc sâmbătă, la baza sportivă ARCOM din București, începând cu ora 12.

Formații:

UTA: Blaga – Sarkozi, Pele, Roșu, Codrea –  R. Popa (73 Bokse), Șerengău, Bulza, R. Pop (88 Lingurar) –  C. Mihai – N. Nagy (68 Pașcalău). Antrenor: Dinu Donca

FCSB: Ganea – Mitroi, Petruț, Șuteu, Corniciuc (16 Stavrositu) – Horșia, Sajin, Trifu (66 Pintilie), Vătui (66 Kecskes)- Fulga, Toma. Antrenor: Dacian Nastai

Arbitri: Mircea Salomir (Cluj-Napoca) – George Suciu (Câmpia Turzii), Csaba Antal (Cluj-Napoca)