UTA, scor de tenis cu Daco-getica!
28.09.2019

UTA s-a impus astăzi, în direct pe TV Arad și tvarad.ro, în fața Daco-getica cu 6-0! Arădenii au punctat la foc automat în poartă lui Began și au înregistrat cel mai mare scor din acest sezon.

Tonul l-a dat căpitanul Ciprian Rus, care a ajuns în urma acestei reușite la cota 7 în ierarhia golgheterilor. Buhăcianu a punctat înainte de pauză, iar la revenirea de la cabine, atacantul venit de la Aerostar Bacău a mai punctat de 3 ori. Golul cu numărul 6 a venit de la Ursu, după o pasă excelentă a lui Oroian.

Cu cele 8 reușite în această stagiune, Buhăcianu îl egalează pe Ovidiu Herea în clasamentul marcatorilor.

Cu 19 puncte și cel mai bun atac al campionatului, UTA intră în cele 2 săptămâni de pauză de le locul secund, loc care îi asigură promovarea în Liga 1 la finalul sezonului.

Luni de la ora 20, în emisiunea “Glasul Tribunei”, cele mai importante detalii de la această partidă, dar și alte subiecte interesante, alături de Alexandru Ioniță!