UTA, campioană de toamnă
26.11.2019

Meciul dintre UTA şi Concordia Chiajna, transmis în direct pe TV Arad în parteneriat cu clubul UTA, s-a încheiat cu victoria alb-roşilor, 1-0.

Romario Moise a marcat singurul gol al întâlnirii în minutul 6, când a transformat, cu ceva emoţii, un penalty obţinut de Oroian. Cele două echipe au ratat situaţii importante în ambele reprize, iar ilfovenii au terminat duelul în 10 oameni după eliminarea lui Ion din minutul 63.

În ciuda unui efort fizic incredibil, fotbaliştii, încurajaţi de ceva mai mult de 2000 de spectatori, au terminat victorioşi partida şi au luat un avans de 7 puncte în fruntea clasamentului, la finalul turului.

În acest sezon, pe arădeni îi mai aşteaptă două jocuri din retur, pe 1 decembrie cu Dunărea Călăraşi în deplasare, şi la Arad, cu Petrolul, duminică, 8 decembrie, de la ora 13:00.

UTA: Iacob - Tomozei, Melinte, Ilie, Bustea - Miculescu, Hrezdac, Moise, Oroian(Isac '82) - Ioniţă(Vulturar '90+2), C. Rus(c.)(Buhăcianu '54).

Chiajna: Greab – Ivanovici, Dumitraş, Dobrosavlevici, Fota – Albu – Ion, Ciucureanu(Păun '82), Obedeanu(R. Ivan '21), Eug. Nica – Bari(C. Neagu '78).