![](https://tvarad.ro/public/media/1000/c6/b6/8f/c6b68f94d79076f27c5706a3918fd1a1.jpg)
UTA a schimbat adversarul din weekend
07.02.2020
UTA a schimbat adversarul din al doilea amical din Antalya. Yenysey Krasnoyarsk, gruparea anunţată iniţial, se află la final de pregătire şi ar fi dorit să alinieze o formulă cu mulţi juniori şi jucători tineri, astfel că staff-ul UTA-ei a considerat testul inutil. Alb-roşii s-au reorientat rapid, şi au stabilit pentru ziua de sâmbătă un duel amical cu Novorizontino, o grupare braziliană.
În 2018, clubul din “Ţara Cafelei” l-a cedat pe Rodrigo Rodrigues la Real Madrid, acolo unde evoluează pentru echipa secundă.
Duelul dintre UTA şi Novorizontino se va disputa sâmbătă, de la ora 16:00, pe terenul din incinta hotelului unde sunt cantonaţii Ciprian Rus şi colegii săi.
Foto: uta-arad.ro