Petre a înscris pentru Farul la Mioveni, însă constănțenii au pierdut puncte importante în lupta pentru play-off!
09.02.2022

În absența golgheterului Jefte (suspendat), Gheorghe Hagi l-a titularizat pe Adrian Petre în partida pe care Farul a disputat-o pe terenul lui CS Mioveni. Argeșenii au reușit să deschidă scorul în minutul 20 prin Scarlatache, însă „marinarii” au egalat înainte de pauză. Ciobanu l-a găsit perfect pe Petre în careu, arădeanul a preluat excelent și l-a învins pe Ducan cu un șut la colțul lung. Constănțenii au căutat victoria până la final, dar scorul de la pauză, 1-1, nu s-a mai modificat.

În acest moment, Farul ocupă locul 6, cu 36 de puncte, patru în plus față de UTA, însă trupa antrenată de Gheorghe Hagi are un meci mai puțin disputat.