Man a marcat din nou în Serie A, însă Parma a pierdut dramatic în prelungiri, 3-4 cu Cagliari!
17.04.2021

Arădeanul Dennis Man a marcat cel de-al treilea gol al Parmei în înfrângerea cu 3-4 de pe terenul lui Cagliari. Internaționalul român a înscris în minutul 59 cu un șut la colțul lung din afara careului. Este a doua reușită a atacantului în tricoul Parmei, după cea de acum două săptămâni, în remiza cu Benevento (2-2). Man a făcut 3-1 prin golul său, însă Cagliari a redus din diferență prin conaționalul Răzvan Marin și apoi a întors soarta meciului cu două goluri în prelungiri.

După acest eșec, Parma rămâne pe locul 19, penultimul, la șapte puncte distanță de Torino, prima echipă aflată deasupra liniei retrogradării.