![](https://tvarad.ro/public/media/1000/e8/ed/f1/e8edf19c23594ec992a25a9f1bd2857c.jpg)
Lemne fără acte, confiscate
10.02.2020
Polițiștii Secției 1 Rurală Arad au depistat, în după amiaza zilei de 7 februarie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Arad, în timp ce transporta cu o autoutilitară 2,5 metri cubi material lemnos din specia spejar, fără a avea aviz de însoțire a mărfii.
Materialul lemnos a fost confiscat, bărbatul fiind sancționat contravențioanl cu amendă de 2.000 de lei, conform Legii 171/2010.