Haţegan, cel mai bun arbitru român
03.12.2019

Gala Fotbalului Românesc, ediţia a XXI-a, şi-a desemnat aseară câştigătorii. Au fost recompensaţi fotbalişti, antrenori şi arbitrii, în funcţie de voturile jurnaliştilor pentru parcursul din anul 2019. Ovidiu Haţegan a câştigat trofeul de cel mai bun arbitru român, şi a fost singurul câştigător al Aradului. În acest sezon, centralul arădean a condus 17 partide în toate competiţiile, între care 4 au fost dueluri din Cupele Europene.

Adrian Petre a fost în cursa pentru cel mai bun tânăr fotbalist, unde a prins podiumul alături de Alexandru Paşcanu, trofeu adjudecat de Valentin Mihăilă de la Universitatea Craiova.

Mirel Rădoi, noul selecţioner al României, a luat premiul “Perfomanţa anului” pentru semifinala de la Europeanul de tineret, acolo unde au evoluat şi foştii utişti Man şi Petre.