![](https://tvarad.ro/public/media/1000/81/3d/5d/813d5d34324143c995065566cf5f6a0f.jpg)
Drogat la volan
26.02.2020
Polițiștii din Semlac au depistat în trafic, un tânăr de 22 de ani, care manifesta un comportament specific persoanelor aflate sub influența substanțelor psihoactive. Tânărul a fost testat cu aparatul DRUGTEST, care a indicat o valoare pozitivă pentru substanța THC.Conform procedurii, s-a dispus recoltarea de probe biologice, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului sau a altor substanțe.