Doar egal pentru fetele de la Lioness Arad
07.10.2020

Lioness Arad a remizat, 2-2, în compania Universității Galați în etapa a 5-a din Liga 1 la fotbal feminin.

Formația oaspete a condus cu 1-0 la pauză prin golul marcat de Arnăutu, care a bătut la colțul scurt o lovitură liberă de la marginea caerului, lateral dreapta. Gazdele au egalat în minutul 64: Neacșu a scăpat pe dreapta, a centrat în gura porții de unde Anca și-a trimis defectuos mingea în propria poartă.

Gălățencele au preluat din nou conducerea în minutul 86 prin Topal, care a profitat de o ieșire greșită a portarului Maha la un balon lung în careu și a trimis în plasă. După doar un minut, Neacșu a centrat în careu și Olariu a deviat balonul cu talpa, stabilind scorul final, 2-2.

În următoarea etapă, care va avea loc în acest weekend, echipa arădeană se deplasează la Alexandria, pentru duelul cu Universitatea.