Assist pentru Miculescu, dar România U21 a cedat inexplicabil şi a pierdut cu 4-3 în Slovacia!
07.06.2022

Utistul David Miculescu a oferit un assist în eşecul României U21, scor 3-4, în Slovacia.

Titularizat de Florin Bratu, Miculescu a avut o ocazie în minutul 8, dar şutul său a fost respins de portarul advers. Gazdele au deschis scorul în minutul 18 prin Tucny, dar "tricolorii" au întors rezultatul până la pauză, după golurile înscrise de Markovic şi Corbu.

În minutul 46, Miculescu a centrat în careu pentru Markovic, iar jucătorul Craiovei a făcut 3-1. Slovacii au redus din diferenţă prin Vojtko, din lovitură de la 11 metri, în minutul 54. Nouă minute mai târziu, Damian Isac l-a înlocuit pe Victor Dican, iar după alte zece minute, Miculescu a fost înlocuit de Cîmpanu.

Gazdele au punctat de două ori pe final de meci, prin Kelemen şi Kapralik, şi au consfinţit al doilea eşec din această perioadă pentru "tricolorii mici", după 0-2 cu Georgia, acum cinci zile.