Adi Petre a spart gheaţa pentru FCSB!
21.06.2020

Adrian Petre a marcat în această seară primul gol de la transferul la vicecampiona României, FCSB. Introdus în teren în minutul 67 în locul lui puştiului Perianu, fostul atacant al UTA-ei a transformat în gol o lovitură de pedeapsă obţinută de Niţă. Portarul arădean al celor de la Gaz Metan Mediaş, Răzvan Pleşca, a fost aproape să salveze penalty-ul, însă mingea a poposit în poartă.

Golul arădeanului nu a fost suficient însă pentru a pune la păstrare cele 3 puncte, pentru că 30 de secunde mai târziu, debutantul Juel-Nielsen Thomas a restabilit egalitate şi a smuls un punct pentru trupa lui Dusan Uhrin jr.

Dennis Man a fost titular şi a evoluat timp de 58 de minute, când a fost înlocuit cu Adi Popa. Cel mai probabil, Man a fost menajat în vederea manşei tur a Cupei României cu Dinamo Bucureşti, care va avea loc joi, 25 iunie. Un alt fost utist, Ovidiu Popescu a fost integralist, în vreme ce Răzvan Oaidă nu a fost în lot.

S-a terminat FCSB-Gaz Metan Mediaş 2-2, după ce Tănase a deschis scorul pentru gazde şi Buş a egalat la 1.

A fost al 5-lea meci a lui Adi Petre în tricoul FCSB-ului.