Doar egal în ciuda ocaziilor avute
08.02.2020

UTA rămâne neinvinsă în pauza de iarnă. Arădenii au remizat astăzi în duelul cu selecționata olimpică a Novorizontino, o formație braziliană. Gruparea din “Țara Cafelei” a deschis scorul în prima repriză cu un șut la colțul lung, la care Bolboasă nu a putut interveni.

Laszlo Balint a început în formula: Bolboașă-Tomozei, Melinte, Crișan, Roumpoulakou-Moise, Hrezdac, Miculescu, Ursu, Jebari-Buhăcianu. În actul secund, pe teren și-au făcut apariția: Iacob, An. Rus, Ilie, Pașcu, Ciucur, Ioniță, C. Rus, Pușcaș, Oroian, Gavrilă și Bustea

S-a terminat 1-1 după ce Ciprian Rus a restabilit egalitatea după o centrare a lui Oroian, în minutul 77.

Urmatorul amical al trupei arădene va avea loc pe 12 februarie contra formației de prima ligă a Rusiei, Arsenal Tula.