Cermei și Lipova s-au calificat în turul trei al Cupei României
22.09.2020

Gloria Lunca Teuz Cermei și Șoimii Lipova s-au calificat în turul trei al Cupei României, după victoriile reușite astăzi în derby-urile arădene contra Pecicăi, respectiv Crișului.

„Sămădăii” s-au impus cu 3-1 pe teren propriu în fața pecicanilor, luându-și revanșa pentru înfrângerea de sâmbătă din campionat. Ianc a deschis scorul din penalty, Ciubotariu a dublat avantajul cu un șut la colțul lung de la 18 metri, iar Bulza a făcut 3-0 după ce a profitat de o eroare a portarului Barbu. Puie a marcat golul de onoare pentru oaspeți în minutul 89.

La Chișineu Criș, Lipova s-a impus cu 2-0, prin două goluri marcate pe finalul celor două reprize. Codoban a deschis scorul în minutul 44 după o acțiune colectivă, iar Gherasim a închis jocul cu un lob peste portarul Zamfir în minutul 89.