![](https://tvarad.ro/media/1000/68/47/40/6847401d7eed2122af1c42633fb46958.jpeg)
Descrierea evenimentului
Astăzi, în jurul orei 18.00, polițiștii Biroului Rutier au fost alertați cu privire la un accident rutier în zona Căii Zimandului din Arad. Potrivit primelor investigații, o femeie în vârstă de 56 de ani, din Arad, conducând un autoturism pe Calea Zimandului, a acroșat un pieton care traversa strada.
Consecințe
În urma impactului, pietonul a suferit răni și a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Starea conducătorului auto
Testarea conducătoarei auto cu aparatul alcooltest a indicat că aceasta nu se afla sub influența alcoolului în momentul accidentului.
Polițiștii desfășoară cercetări într-un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.