7 goluri în primul amical!
18.01.2020

UTA a disputat astăzi primul amical al iernii. Formația pregătită de Laszlo Balint și staff-ul său a întâlnit pe “Motorul” din Aradul Nou, în direct pe TV Arad, selecționata U19 a clubului, echipă antrenată de Sandu Gaica și Adi Ungur. Cei doi tehnicieni au rulat tot lotul avut la dispoziție, astfel în prima repriză au evoluat:

UTA: Bolboașă-A. Rus, Melinte, Ilie, Tomozei-Hrezdac, Moise-Oroian, Jebari, Ursu-Buhăcianu

UTA U19: Fl. Iacob-Haloș, Salka, Dardai, Mohaci-Merian, Cocriș, Rădulescu, Sfârlea-Boștină, Șimon.

Scorul la pauză a fost 2-0 pentru seniori, cu goluri marcate de Buhăcianu și Oroian. La pauză Balint a schimbat intreaga garnitură, în timp ce tandemul Gaica-Ungur a schimbat treptat jucătorii. În actul secund au apărut pe teren:

UTA: Cristea-Ciucur, Crișan, Pașcu, Bustea-Lorenzi, Vulturar-Miculescu, Isac, Gavrilă-Ioniță.

UTA U19: Opric-Pătlăgică, Salka, Dardai, Mohaci-Truță, Mihai, Ursoi, Paunchici-Andrieș, Maier.

5 goluri au marcat seniorii în al doilea mitan: Miculescu și Lorenzi, câte o dublă, și Alexandru Ioniță.

Urmează o nouă săptămână de antrenamente, iar la finalul ei, un nou test de verificare. Sâmbătă, 25 ianuarie, pe „Motorul” este programat amicalul cu Progresul Pecica.